Через дефіцит білків їхня концентрація знижується, унаслідок цього осмотичний тиск плазми падає, вода виходить із кров’яного русла і застоюється в периферичних м’яких тканинах, спричиняючи набряки.

Живіт людей, які голодують, стає за розмірами порівнянним з їхніми однолітками, які переїдають, але природа у цих явищ різна. У людини, яка переїла, живіт збільшується через накопичення їжі в шлунку й кишківнику, а ось у того, хто голодує, таке здуття відбувається через нестачу білка в організмі.

Шлунково-кишковий тракт під час голодування практично звільняється від бактерій. Тонкий кишечник стає стерильним. Усього тиждень голодування потрібен для повного зникнення всіх бактерій зі шлунка. Голодування є найшвидшим засобом позбавлення від бактеріального розпаду, розкладання.

Живіт здувається через скупчення газу в тонкому кишечнику, що спричиняє напруження в абдомінальній ділянці, як наслідок, відчуття надутого живота. Цей стан частіше трапляється в жінок, ніж у чоловіків, і в більшості випадків є одним із різновидів проблем із травленням.