У дитини на штучному вигодовуванні випорожнення значно щільніші (пастоподібні), але ще не оформлені, як у дорослої людини. Щільність випорожнень тісно пов’язана і з їх частотою. У штучників випорожнення рідше – можливо до 1 разу на добу, іноді до 1 разу на дві доби, їх частіше турбують закрепи.

Жовтуватий і коричневий колір – норма для малюка “штучника”. Його кал практично не змінюватиметься в кольорі та відтінках. Дитяча травна система в перші місяці тільки формується, тому іноді можна буде виявити шматочки не перевареної їжі, більше схожі на зернятка рису.

Новонароджений на штучному вигодовуванні навіть у перші тижні може какати раз на добу. Після півтора місяця малюки на штучному вигодовуванні повинні випорожнюватися щодня. Консистенція випорожнень малюків, що харчуються сумішшю, буде щільнішою, ніж за грудного вигодовування, але все ж таки має залишатися м’якою.

Консистенція випорожнень під час діареї стає рідшою, майже як вода, і вміст кишечника може повністю вбиратися памперсом. Може бути пінистий стілець або з неперетравленими грудочками, слизом, вкрапленнями крові. Змінюється колір: відхиленням від норми вважається як занадто світлий, так і темний колір фекалій.