Статтею 1157 ЦК РФ закріплено право спадкоємця відмовитися від спадщини на користь інших осіб (спрямована відмова) або без зазначення осіб, на користь яких він відмовляється від спадкового майна (безумовна відмова). У разі спадкування відумерлого майна відмова від спадщини не допускається.May 5, 2022

Можливості це зробити: особисто заповнити відмову у нотаріуса; звернутися до послуг представника, якщо сам спадкоємець проживає далеко від спадкового майна; відмову провести через державні органи опіки та піклування, коли неповнолітній або недієздатний спадкоємець не має потреби у спадщині.

Щодо способів відмови від спадщини, то згідно зі ст. 1159 ЦК РФ відмова від спадщини здійснюється поданням за місцем відкриття спадщини нотаріусу або уповноваженій відповідно до закону видавати свідоцтва про право на спадщину посадовій особі заяви спадкоємця про відмову від спадщини.

Чи можна спадкоємця позбавити права на обов’язкову частку у спадщині? Слід пам’ятати, що позбавити спадкоємця права на обов’язкову частку у спадщині за законом неможливо.